آیا قانون ارتعاش درست عمل می کند ؟ - عزت نفس در خانواده
0
۰ تومان
0
آیا قانون ارتعاش درست عمل می کند ؟

در مورد رازقانون ارتعاش چه می دانی ؟ سالها پیش وقتی که فیلم راز منتشر شد همه مردم در سراسر جهان فکر کردند که می توانند با دیدن این فیلم زندگی خود را طبق قانون تغییر دهند . این فیلم در مورد رازی صحبت می کند که اکثر افراد موفق از آن استفاده کردند و به موفقیت های بزرگ رسیدنداما اکثر افراد به موفقیت های چشمگیری دست پیدا نکردند بخاطر همین این قانون را یک دروغ نامیدند . این صحبت ها در مورد دروغین بودن این قوانین باعث شد که مردم به دو دسته تبدیل شوند دسته ای که همچنان طرفدار پر و پاقرص این قانون بودند ودسته ای که این قانون را دروغ نامیده بودند . اما در پشت پرده همه این اتفاقات رازی نهفته بود . رازی که بزرگان جهان از آن به نام قانون ارتعاش نام بردند .

زمانی که قانون ارتعاش در جهان مطرح شددر مجلات و رسانه ها منتشر شد و عده زیادی آن را یاد گرفتند و در زندگی به موفقیت های زیادی رسیدند و نتایج در زندگی مردم قابل مشاده بود و ما در این مقاله قصد داریم به قانون ارتعاش بپردازیم و مفهوم آن را کاملا باز کنیم .

تعریف قانون ارتعاش بسیار ساده و کامل

زمانی که قانون ارتعاش شکل گرفت این قانون به اندازه کافی برای مردم شناخته شده نبود بخاطر همین افرادی که در این زمینه مطالعه داشتنند شروع به آموزش کردند . در واقع پایه قانون جذب قانون ارتعاش می باشد یعنی رازقانون ارتعاش قانون اولیه می باشد و قانون جذب قانون ثانویه می باشد .

اگر بخواهیم یک تعریف ساده و بسیار کامل از قانون ارتعاش داشته باشم می توانیم بگوییم

قانون ارتعاش قانونی هست که ما را در مسیر خواسته ها و رویاهایمان راهنمایی و هدایت می کند . یا به عبارت دیگر ما در هر لحظه با افکاری که در سر داریم ارتعاشاتی را به جهان هستی ارسال می کنیم که پاسخ این ارتعاشات کیفیت زندگی ما را مشخص می کند .این ارتعاشات هم می تواند مثبت باشد و هم منفی .

قانون ارتعاش می گوید ذهن شما هم فرستنده و هم گیرنده ارتعاشات هست .

طبق تحقیقات دانشمندان به این نتیجه رسیدند که در طول روز حدود شصت هزار فکر در سر ما رفت و آمد می کنند و بستگی به نوع فکر مثبت ومنفی بودن آن نوع ارتعاش ذهن ما مشخص می شود یعنی اگر افکار مثبت در سر داشته باشید و به آنها بیشتر توجه کنید ارتعاش فکر مثبت را به سمت جهان هستی ارسال می کنید و پاسخ ارتعاش بازتاب کارهایی هست که در زندگی برایتان پیش می آید در نتیجه ارتعاشات مثبت شما را به خواسته ها و رویاهایتان نزدیک تر می کند اما برعکس اگر که به افکار منفی بیشتر توجه کنید ارتعاشات منفی از ذهن تان به سمت جهان هستی ارسال می شود و پاسخ آن باعث می شود که از خواسته ها و رویاهایتان دور شوید .

راز ناگفته ارتعاش که بیان نشده چیست ؟

اما رازی که در دل این قانون نهفته است این است که قانون ارتعاش فقط فکر کردن به رویا و خواسته نیست بلکه قانون ارتعاش همسو شدن و هم مسیر شدن با خواسته و رویای مورد نظرتان است .

مثلا اگر شما می خواهید ثروتمند شوید فقط فکر کردن به پول کافی نیست و باید مثل افراد ثروتمند فکر کنید ،رفتار کنید و عمل کنید مثلا ثروتمندان هیچ گاه ترس از تمام شدن پول ندارند و یا نگران پول نیستند . در واقع اگر رفتارهای فقیرانه از خود نشان دهیم غیر ممکن است که با ثروتمند شدن هم مسیر و هم جهت شویم .

موفقیت و ثروتمند شدن یک علم است که با همسو شدن با خواسته به علم آن پی می برید .

همچنین می توانید از این مقاله هم دیدن فرمایید:  کتاب الکترونیکی استاد زندگی خود باش

یا اگر بخواهم مثالی دیگر بزنم می توانم بگویم مثل افرادی که آرامش زیادی در زندگی می خواهند در حالی که خودشان سرشار از تنش و استرس هستند . پس اگر می خواهی با آرامش هم سو و هم جهت شوی باید طرز فکر ، رفتار و اعمالتان را شبیه انسان هایی قراردهید که سرشار از آرامش هستند تا بتوانید به خواسته خود همسو و هم مسیر شوید .

مهم این نیست که چقدر از صبح تا شب عبارات تاکیدی می گویید یا تمرینات ذهن آگاهی انجام می دهید مهم اینست که فقط و فقط خود را در مسیر خواسته تان قرار دهید .

با توجه به مفهوم ارتعاش که توضیح دادم الان بهتر متوجه می شویم که چرا اغلب افرادی که فیلم راز را دیده بودند نتیجه نگرفتند چون آنها از قانون ارتعاش بی خبر بودندو تصویرشان این بود که فقط با فکر کردن می توانند به خواسته هایشان برسند .

بزرگی یا کوچکی خواسته شما اصلا مهم نیست .

قانون جذب کم یا زیاد بودن خواسته را درک نمی کند فقط به میزان ارتعاش شما پاسخ می دهد . مهم نیست چقدر پول ، ثروت ، شادی و آرامش بخواهید فقط مهم اینست که در مسیر خواسته خود قرار بگیرید . در اینصورت حتما آن را به دست خواهید آورد .

قانون ارتعاش می گوید همه چیز در جهان در حال حرکت می باشدو این ما هستیم که به توجه کردن به هر چیزی به خواسته خود نزدیک تر می شویم یا دورتر افکار منفی ما را از خواسته هایمان دور می کند و افکار مثبت یعنی به رویاهایمان نزدیک تر می شویم چون ارتعاش قوی تری به سمت جهان هستی ارسال می کنیم .

قانون جذب و ارتعاش چه ارتباطی با هم دارند؟

قانون جذب و قانون ارتعاش ارتباط بسیار نزدیکی با هم دارند به عبارت دیگر می توان گفت قانون جدب قانون ثانویه است و قانون ارتعاش قانون اولیه می باشد زیرا تا زمانی که ارتعاشی نباشد جذبی صورت نمی گیرد .

طبق قانون کوانتوم شما محدود به جسم نیستید و در واقع بسیار فراتر از جسم خود هستید . ذهن شما دارای انرژی می باشد و داعما در حال فرستادن ارتعاشات مثبت و یا منفی از ذهن به سمت جهان هستی می باشد .

برای آن که جذب صورت بگیرد باید هم ارتعاش با خواسته خود قرار بگیرید مثلا اگر ثروت می خواهید باید هم ارتعاش و هم سو با خواسته شوید تا در هماهنگی با ارتعاش ذهن و جهان هستی قرار بگیرید و خواسته به زندگی تان جذب شود .

یا مثلا اگر در ارتعاش دوستی قرار بگیرید که مدت هاست از او بی خبر هستید و می خواهید او را ببینید و به صورت اتفاقی او را در خیابان یا جایی می بینید و یا با شما تماس می گیرد و این نشان دهند ه این است که شخص هم ارتعاش شما شده است و خواسته دیدن آن شخص جذب شما شده است .

چرا از قانون ارتعاش نتیجه نمیگیریم ؟

این سوال ممکن است برایتان پیش بیاید که من که ارتعاش خوب فرستادم پس چرا نتیجه نگرفتم . در جواب می گویم این به نحوه عملکرد خودتان و چگونگی استفاده از آن بر می گردد . گاهی وقتها پیش می آید که فکر می کنیم درست از قانون استفاده می کنیم در حالی که ریشه ارتعاش ممکن است اشکال داشته باشد و بعد از جواب نگرفتن تقصیر را گردن قانون بیندازیم در حالی که بلااستثنا این قانون برای همه به صورت یکسان کار می کند چون ما موجودات ارتعاشی هستیم و هر اتفاقی برایمان رخ می دهد براساس ارتعاشات ذهن مان می باشد . پس امکان ندارد که جواب نگیرید .

در واقع خداوند جهان را طوری خلق کرده که بتوانیم با استفاده از این قوانین به یک زندگی ایده آل برسیم .

همچنین می توانید از این مقاله هم دیدن فرمایید:  نقش شکرگزاری در موفقیت چیست

پس اگر به زندگی دلخواه نرسیدیم یا اتفاقات بد در زندگی مان رخ می دهد مشکل را باید در ذهن خود جستجو کرد . چون ما زمانی به خواسته خود می رسیم که با آن هماهنگ و هم سو شده باشیم . پس ما باید تلاش کنیم تا خود را در مدار خواسته هایمان قرار دهیم .

مثلا اگر شما می خواهید که ثروتمند شوید و نسبت به خرج کردن پول احساس بدی دارید و یا افراد ثروتمند را دزد و خلافکار می دانید نمی توانید هم ارتعاش با خواسته خود شوید .

افراد زیادی دوره های قانون جذب شرکت می کنند و در ابتدا حالشان خوب می شود اما بعد از مدتی احساس می کنند که به نتیجه نمی رسند وقتی ریشه یابی می کنیم به این نتیجه می رسیم که آنها قانون ارتعاش را در نظر نگرفتند و تصورشان این است که فقط با فکر کردن به خواسته به آن می رسند .

مهم ترین عامل در قانون ارتعاش احساسات می باشد .

تنها فکر کردن به یک خواسته کافی نیست و باید احساسات پاکی که در وجودتان قرار دارد را در نظر گرفت . مثلا زمانی که ارتعاش ثروت می فرستید باید احساس خوبی در وجودتان باشد . امکان ندارد احساسات بدی داشته باشید و موفقیت های زیادی جذب کنید .

احساس بد فقط یک دعوتنامه می باشد که به سمت نا خواسته ها ارسال می کنید و آنها را به سمت خودمی کشانید . مگر می شود فردی احساس بدی نسبت به خود و اطرافیانش داشته باشد و رابطه عاطفی خوبی داشته باشد ؟

در واقع احساسات در وجود ما مانند جی پی اس عمل می کند . هر جا که حالت بد شد یعنی مسیر را اشتباه می روی و باید برگردی و صبر کنی تا احساست خوب شود و دوباره به مسیر اصلی ادامه بدهی .

اگر بیشتر اوقات در طول روز احساست منفی دارید شما در حال دور شدن از خواسته های خود هستید .

چکار کنیم که ارتعاش خواسته هایمان

را بفرستیم؟

اگر می خواهید به خواسته های خود نزدیک شوید و هم جهت با رویاهای خود حرکت کنید تنها راهش این هست که ارتعاش خوب و مثبت به کاینات بفرستید یعنی به نکات خوب زندگی توجه کنید و زیبایی ههای زندگی را ببینید .

۱- باید احساس خود را خوب کنید و برای خوب کردن احساس راه های زیادی وجود دارد یکی از این راهها کنترل ورودی های ذهن می باشد .

ورودی های ذهن یعنی اینکه هر صدایی را با گوش خود نشنوید آهنگ های منفی و اخبارهای منفی را گوش نکنید ، هر فیلمی را نبینید ، هر کتابی را نخوانید ، مواظب باشید که چه می شنوید ، چه می بینید و چه می خوانید .

۲- همچنین از نیروی قدرتمند شکرگزاری هم می توانید برای بالا بردن احساس خوب استفاده کنید . شکرگزاری مثل داروی ضد افسردگی می باشد و احساس شما را عالی می کند .

۳-درد و دل نکنید و با افرادی که منفی هستند و یا غز می زنند و شکایت می کنند کمتر معاشرت داشته باشید و دوستان خود را از افراد مثبت و شاد انتخاب کنید .

جیم ران یکی از بزرگترین اساتید موفقیت می گوید : زندگی تو شبیه پنج نفری هست که بشترین ارتباط را باآنها دارید اگر آنها آدم های شاد و مثبتی هستند شما هم همین طور می شوید .

هر چقدر بیشتر مواظب احساسات خود باشید و آن را به سمت مثبت هدایت کنید ارتعاش تان بالاتر می رود و زودتر به خواسته هایتان می رسید .

روش های بالا بردن ارتعاش

۱- در طول روز مواظب توجه و تمرکز خود باشید . همانطور که اشاره کردیم به هر چیزی که در زندگی توجه کنیم همان را سمت خود جذب می کنیم چون ارتعاش آن را به سمت جهان هستی ارسال می کنیم حالا اگر به زیبایی ها و نکات خوب زندگی توجه کنیم . باعث می شود که به سمت خواسته های خود حرکت کنیم اما اگر می خواهیم ثروتمند شویم و به افراد ثروتمند حسادت می ورزیم و یا به فقر بیشتر توجه می کنیم یعنی از خواسته خود دور می شویم .

همچنین می توانید از این مقاله هم دیدن فرمایید:  نقش شکرگزاری در موفقیت چیست

۲- در اطراف خود به دنبال زیبایی ها بگردید .

بعضی از افراد هستند که کارشان منفی بافی و توجه به منفی های زندگی می باشد . اما از امروز یاد گرفتیم که فقط به زیبایی های زندگی توجه کنیم . چون به هر چه توجه کنیم ارتعاش همان را به سمت جهان هستی ارسال می کنیم و بستگی به نوع احساسات ما پاسخ آن در زندگی

آب زیاد بنوشید .

ما داعما در حال فرستادن انرزی به محیط اطرافمان هستیم با نوشیدن آب کافی انرژی بدن تامین می شود . اگر بدن انرزی کافی نداشته باشد نمی تواند ارتعاش درستی به سمت خواسته ها داشته باشد .

بهتر است آب کافی بنوشیم تا انرژی بدن تامین شود .

مواظب تغذیه خود باشید . تغذیه مناسب در سطح انرژی بسیار موثر می باشد . افرادی که تغذیه های ناسالم و نا مناسب دارند نمی توانند از سطح انرژی بالایی برخوردار باشند و در نتیجه ارتعاش خوبی به جهان ارسال نمی کنند . پس حواسمان باشد که غداهای سالم و مفید مصرف کنیم . ار امروز تغذیه سالم را در اولویت اصلی خود قرار دهید .

بیکار نباشید و هدف مشخصیداشته باشید

افرادی که بیکار هستند و هدف خاصی را دنبال نمی کنند بعد از مدتی افسرده می شوند و احساس بی مصرفی و بی عرضگیو کمبود عزت نفس به آنها دست می دهد .

اگر زمانی که از خواب بیدار می شوید نمی دانید که چکار انجام دهید و چه هدفی را دنبال کنید احساس بدی به شما دست می هد و سطح ارتعاش و انرزی تان نیز پایین می آید .

در واقع بیکاری دردو رنج است و زمانی که فرد هدفی نداشته باشد ذهن پراکنده ای پیدا می کند که باعث احساس بد ناراحتی او می شود . اگر احساس افسردگی و روز مرگی دارید حتما یک هدف برای خود مشخص کنید تا سطح ارتعاش و انگیزه تان را در جهت رسیدن به خواسته ها بالا ببرد .

شخصی که می خواهد به یک هدف برسد آرام و یکجا و ساکت نمی ماند و تلاش می کند تا به رویای خود برسد .

به دیگران کمک کنید

اگر می خواهید پیشرفت های چشمگیری داشته باشید به دیگران کمک کنید . این دنیا جای رقابت نیست که اگر به دیگری کمک کردی خودت عقب می مانی هر کسی مسیر زندگی خودش را طی می کند . در واقع تو در جایگاه درست خودت قرار گرفته ای . پس اگر می خواهید به پیشرفت های بزرگ برسید کمک کردن به دیگران را در لیست کارهای خود قرار دهید و مدام این سوال قدرتمند را از خود بپرسید که چگونه می توانم به دیگران کمک کنم ؟

زیرا کمک کردن به دیگران کمک کردن به خودمان است و کمک کردن به دیگران و باز کردن زندگی آنها لطفی است که ما در حق خودمان می کنیم و باعث بالا رفتن سطح ارتعاش و فرکانس ما در جهت رسیدن به خواسته هاهیمان می شود . زیرا موقع کمک کردن احساس خوب را به ما منتقل می کند .

امیدوارم با نوشتن این مقاله تونسته باشم کمکی به شما دوست خوبم کرده باشم تا با داشتن ارتعاشات درست زندگی بهتری را تجربه کنید . اگر این مقاله برایتان مفید بود نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید . از اینکه به رشد خود اهمیت می دهید سپاسگزارم .

6 Comments

 • حسن

  ,
  ۱۴۰۰-۰۱-۲۳ @ ۵:۲۹ ق٫ظ

  سلام و درود استاد بزرگوارم
  از مطالعه این مقاله بسیار لذت بردم ، به نکات قابل توجه و مهمی اشاره کرده بودید ، که جای بسی تامل و تفکر دارد.
  در پناه الله شاد و سلامت و سعادتمند باشید.
  سپاس فراوان از شما 🌹

  • زهرا رحیمی

   ,
   ۱۴۰۰-۰۱-۲۹ @ ۱۱:۳۲ ق٫ظ

   ممنونم از شما که به رشد خودتون اهمت می دهید و زمان می گذارید و مطالب با ارزش را می خوانید . موفق باشید

 • اعظم

  ,
  ۱۴۰۰-۰۱-۲۳ @ ۵:۳۰ ق٫ظ

  با سلام و خداقوت
  مطالب جالب و آموزنده وزیبا بود.
  من خودم به شخصه به مطالب به دید یادآوری نگاه میکنم چونکه با وجود چرخش تو فضای مجازی این جور مطالب آشنا ست ولی متاسفانه تا وقتی خودمون نخواهیم که عمل کنیم دانسته ها سودی نداره ولی با این شرایط تکرارش باعث میشه بیشتر تو ذهنم مرور کنم و امیدوارم بتوانم به کار ببندم و نتایج آن بهرمند شوم
  چون این دیدگاه را قبول دارم.
  با تشکر

  • زهرا رحیمی

   ,
   ۱۴۰۰-۰۱-۲۹ @ ۱۱:۳۱ ق٫ظ

   بله دقیقا درست می فرمایید عملگرا بودن مهم هست . ممنونم از توجهتون

 • پریسا

  ,
  ۱۴۰۰-۰۱-۲۴ @ ۸:۱۹ ق٫ظ

  بسیار عالی و زیبا توضیح دادید، ممنون از شما 🌺

  • زهرا رحیمی

   ,
   ۱۴۰۰-۰۱-۲۹ @ ۱۱:۳۰ ق٫ظ

   از اینکه به رشد خود اهمیت می دهید سپاسگزارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X