ناامیدی در زندگی بزرگترین گناه می باشد - عزت نفس در خانواده
0
۰ تومان
0
ناامیدی در زندگی بزرگترین گناه می باشد

سلام  به شما دوست ارزشمندم که به وقت و زمان خود اهمیت می دهید و با خواندن این مطلب زیبا به رشد خودکمک می کنید .

نا امیدی در زندگی برای خیلی از افراد ممکن است پیش بیاید ولی مهم این است که در این احساس بد نمانیم و سریع امیدمان را نسبت به زندگی بیشتر و تقویت کنیم . بعضی مواقع در زندگی پیش می آید که فرد به دلایلی مثل جدا شدن از رابطه عاطفی یا طلاق یا از دست دادن کسب و کار یا بیماری صعب العلاجی که دارد امیدش را از دست می دهد و برای مدتی محدود یا شاید تا آخر عمر ناامیدی در زندگی را تجربه می کند و هیچ لذتی از زندگی نمی برد و خود را همچنان در گذشته قرار داده است  ، اگر شما هم در این احساسات ناامیدی دز زندگی قرار گرفته اید یا کسی را می شناسید که با این مساعل مواجه شده است پیشنهاد می کنم تا اخر مقاله همراه ما باشید .

ناامیدی یک احساس بد می باشد ، حسی که از یاس و افسردگی می آید .

 

زمانی که ما دچار شکست بزرگی در زندگی می شویم  ،  فکر می کنیم دنیا به آخر رسیده است و همه چیز در جلوی چشمانمان تیره و تار می شود و کم کم قدرت اراده وتصمیم گیری خود را ازد دست می دهیم و دچار استرس ، نگرانی و افسردگی می شو یم و حتی ممکن است دست به خود کشی بزنیم .

 

دوست خوبم شکست جزیی از چرخه ی زندگی می باشد . شکست ها به ما می آموزندکه ما انسان کاملی نیستیم و ممکن هست اشتباه کنیم اما باید این جسارت را داشته باشیم که دوباره شروع کنیم و زندگی بهتری برای خود خلق کنیم . با این حساب زمانی که شکست می خوریم و در زندگی ناامید هستیم حس می کنیم کل دنیا روی سرمان خراب شده است چگونه دوباره امید را در زندگی مان زنده کنیم ؟

همچنین می توانید از این مقاله هم دیدن فرمایید:  راز شادی درونی چیست وچگونه شاد باشم ؟

 

یادتان باشد زندگی مقصد نیست که موقع رسیدن به مقصد لذت ببریم و حس خوب داشته باشیم .  زندگی مسیر موسیقیایی است که باید تک تک نوت های آن را با لطافت و زیبایی بنوازیم و از زندگی و مسیر آن لذت ببریم . پس نا امیدی در زندگی و حتی شکست ها و موانع باعث رشد و تکامل ما می شوند و همین ها هستند که باعث می شود به موفقیتی که می رسیم دلچسب باشد و حس خوب بیشتری تجربه کنیم .

 

ناامیدی از وسوسه های شیطان است که ما رو از تلاش کردن و رسیدن به هدف منصرف می کند و تبدیل به یک موجود بی خاصیت و منزوی و خانه نشین می شویم . بخاطر همین ناامیدی در زندگی بزرگترین گناه کبیره می باشد .

 

امام صادق (ع) می فرماید : بزرگترین گناه کبیره ناامیدی ازرحمت خداوند می باشد .

تا اینجا یاد گرفتیم که ناامیدی چقدر ویران کننده می باشد اما به نظرتان چگونه می توانم امید را در دلم تقویت کنم ؟

 

راههای تقویت امید در زندگی

 

بررسی دوباره شرایط زندگی

یکبار دیگر زندگی خود را ارزیابی کنید و سعی کنید از آن شکستی که باعث ناامیدی و ناراحتی شده است تجربه به دست بیاورید .

زندگی شبیه لنز دوربین می ماند به هر چیزی که توجه کنید همان را در زندگی افزایش می دهید و گسترش پیدا می کند  . اگر به یاس وناامیدی بیشتر توجه کنید بر حسب افکاری که  در سر دارید شرایط زندگی خود را هر روز بد و بدتر می کنید پس روی تمام نکات خوبی که زندگیتان دارید توجه کنید  تا شرایط واتفاقات کم کم بر وفق مراد شما شود . شاید اوایل سخت باشد اما چند بار که انجام بدهید موفق می شوید .

همچنین می توانید از این مقاله هم دیدن فرمایید:  عزت نفس چیه وچگونه آن را تقویت کنم؟

هدفتان را دز زندگی پیدا کنید که چه هدفی دارید و از الان چه کارهایی می خواهید انجام بدهید .

 

قلب خود را سرشار از قدردانی و شکرگزاری کنید

بهتر است به جای این که حسرت روزهای گذشته را بخوریم و ناراحت باشیم شکر گزار نعمت هایی که در حال حاضر داریم باشیم تا خداوند نعمت های بیشتری در زندگیمان پدید آورد . این یک قانون می باشد  . همانطوری که خداوند در سوره ابراهیم فرموده اگر شکرگزاری کنید برشما می افزایم .

دفتری تهیه کنید و فهرستی از داشته هایی که همین الان در زندگی دارید بنویسید و هر روز بایت آن داشته ها خدا را شاکر و سپاسگزار باشید .

 

بی طرفانه به شرایط موجود نگاه کنید

سخت ترین مرحله در ناامیدی در زندگی این است که بی طرفانه به شرایط نگاه کنید و هیچ کسی و هیچ چیزی را مورد قضاوت قرار ندهید  و مسولیت زندگی خود را بپذیرید . این ما هستیم که با سطح ادراک و دیدی مثبت خود باعث ایجاد شرایط خوب یا بد در زندگی مان می شویم . پس اگر صد در صد مسول زندکی خود را بپذیریم و پدر مادر یا همسر و یا دیگران را مقصر شرایط خود ندانیم خیلی زود شرایط بر وفق مرادما می شود و یادتان باشد که هیچ شری در این دنیا وجود ندارد و تمام اتفاقاتی که در این دنیا برای ما می افتد  سرشار از خیرو خوشی و برکت و نعمت و ثروت می باشد به شرطی که به خدا و اتفاقاتی که سر راهمان قرار می دهد ایمان داشته باشیم .

همچنین می توانید از این مقاله هم دیدن فرمایید:  راز سحرخیز شدن چیست ؟

 

از حمایت دوستان خوب بهره مند شوید

زمانی که ناامیدی در زندگی برایتان پیش می آید به نوعی دوستان خانواده و یا آشنایان سعی در حمایت کردن تان دارند  . سعی کنید بسیار مهربانانه از حمایت آنها استفاده کنید و یادتان باشد که حمایت کننده اصلی یعنی خدای مهربان همیشه و در همه حال حامی و نگهبان شماست و شما را حمایت حفاطت وهدایت می کند .

 

خودتان را باور داشته باشید

باور داشتن به خود و خداوند نشانه ایمان می باشد  ، مهم نیست چه دین و آیینی دارید ، مهم این است که خودتان را باور داشته باشید وبه خودتان اعتماد کنید پس باور داشته باشید به خدایی که ما را آفریده و از روح خودش در تو دمیده و هر لحظه همراه تو می باشد زیرا که انسان ها فقط برای زنده ماندن  آفریده نشده اند بلکه برای رسیدن به کمال آفریده شده اند .

 

امیدوارم که این مقاله توانسته باشد در جهت امید بیشتر در زندگی به شما دوست عزیز کمک کند . اگر باز هم احتیاج به مشاوره  بیشتر در این رابطه دارید می توانید در پیج اینستاگرام  و یا  کانال واتس آپ همراه ما باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X